A következőkben felsorolt pontok a TriDoc standard rendszer azon lehetőségeit kívánják bemutatni, melyek révén a termék fejlesztés nélkül, pusztán a beépített paraméterezési lehetőségekre építve is testre szabható, a vállalat egyedi igényei szerint alakítható.
A rendszer bevezetésekor ezen pontok előzetes mérlegelése szükséges, hiszen a beállítások jelentős hányada a telepítést követően azonnal elvégzendő.
Felhasználók
A rendszer felhasználóinak létrehozása és karbantartása a Felhasználók képernyő segítségével történik. Minden felhasználó egyedi azonosítóval és jelszóval léphet be a rendszerbe. (A jelszavak központi kezelését AD/LDAP integrációval támogatjuk.)
A rendszerben egyidőben a rendszerbe betöltött licenceknek megfelelő számú felhasználó lehet aktív státuszban. A felhasználószám újabb licencek vásárlásával és feltöltésével a későbbiekben bármikor, korlátozás nélkül növelhető.
Amennyiben távozó kollégáink dokumentumaiba a jövőben is szeretnénk betekinteni, úgy javasolt a felhasználót törlés helyett inaktív állapotba helyezni.
Minden felhasználó számára egyedileg adható meg, hogy mely nyelven kívánja használni a rendszert. Ezt maga a felhasználó a későbbiekben, a rendszerbe történő belépéskor bármikor módosíthatja.
A felhasználóhoz a rendszer partnertörzséből tudunk konkrét személy adatlapokat rendelni.
A felhasználókat definiáló adatok:
-
Teljes név
-
Felhasználói név
-
Nyelv
-
Autentikáció formája
-
Jelszó
-
E-mail
-
Kapcsolódó személy
-
Szerepkör
-
Érvényesség ideje
-
Adminisztrátorként beléphet (Igen/Nem)
-
Aktív (Igen/Nem)
Szerepkörök és kapcsolódó jogosultságok
Minden felhasználóhoz minimum egy, de akár több szerepkör kerül hozzárendelésre. A rendszer különböző funkcióihoz a felhasználó szerepkörének/szerepköreinek megfelelően férhet hozzá.
A funkció jogosultságok megfelelő paraméterezésével, az egyes képernyőkön található gombok szintjéig szabályozható a hozzáférés.
A termékben a főbb általánosan előforduló szerepkörök már beállításra kerültek, így azok másolásával, módosításával a szerepkörök a vállalati hierarchiához való igazítása könnyedén megvalósítható.
Az egyes menüpontokhoz, funkciókhoz rendelhető hozzáférési szintek:
-
Teljes jog
-
Olvasási jog
-
Olvasási és írási jog
-
Nincs hozzáférés
-
(Egyedi jog)
Kategória és projekt jogosultságok
Az adatszintű hozzáférést a rendszer kategória és projekt szinten is biztosítja. A különböző kategóriákba tartozó dokumentumokhoz bizonyos felhasználók csak korlátozottan férhetnek hozzá.
A számlákba például csak a pénzügyi osztály szerepkörbe tartozók tekinthetnek bele.
A projekt jogosultságok egyes projektekhez tartozó dokumentumok megtekintésére, szerkesztésére adhatnak jogot bizonyos személyeknek.
Az a személy tehát, aki egyébként nem rendelkezik a pénzügyi osztály dokumentum hozzáférési jogaival, viszont az adott projekt dokumentumaira teljes körű hozzáférést kapott, hozzáférhet a projekthez rendelt számlákhoz.
Az egyes kategóriákhoz és projektekhez rendelhető hozzáférési szintek:
-
Teljes jog
-
Olvasási jog
-
Olvasási és írási jog
-
Nincs hozzáférés
Használt nyelvek
A rendszerben használt nyelvek a rendszer telepítésekor kerülnek beállításra. A beépített nyelv minden esetben az angol, az alapértelmezettként választott nyelv pedig az a nyelv, melyen a rendszert alapértelmezetten használni kívánjuk. Ezen felül további három nyelvet választhatunk.
Amennyiben a telepítést követően kerül új nyelv a rendszerbe, úgy a törzsadatok felviteléről külön kell gondoskodnunk.
A felhasználók a rendszer által felkínált nyelvek bármelyikén használhatják a rendszert. Az adatbevitel azonban egy nyelven történik.
Nyelvek testreszabása
A termék címkéinek fordítására egy ergonomikus, egyszerűen kezelhető nyelvi testreszabás képernyőn van mód. Így akár közvetlenül a fordítást követően magában a rendszerben megtekinthetjük a fordítás eredményét.
Termékünk fordítás-támogatási funkcióinak köszönhetően a fordítást végző munkatársak könnyedén kereshetnek egy-egy adott (pl. még nem lefordított) címkére, használhatnak úgynevezett ellenőrző nyelvet a fordítás megkönnyítésére, valamint figyelmeztetést kapnak amennyiben egy fordítás karakterszáma meghaladja a beállított optimális maximális karakterszámot.
Új nyelvek létrehozása
Az új nyelvek létrehozása történhet
-
meglévő nyelvre alapozva, annak módosításával, vagy
-
új nyelvi fájl készítésével, a teljes címke adatbázis lefordításával.
Az új nyelvek létrehozásához exportáljuk a rendszerből a megfelelő nyelvi fájlokat xml vagy xls formájában, majd a fordítást követően importáljuk vissza a teljes nyelvi fájlt.
Az exportált nyelvi adatbázis tartalmazza a forrás nyelvet, a célnyelvet, opcionálisan az ellenőrzőnyelvet valamint szűrhető duplikációkra. Részfordítások esetén fordíthatunk kiemelt modulokat, csak még le nem fordított címkéket, bizonyos címkéket vagy bizonyos azonosítóval rendelkező címkéket.
Törzsadatok
A törzsadatok a rendszer legördülő mezőiben megjelenő, adminisztrátori szinten egyedileg definiálható adatok. A törzsadatok módosítása azon feladatok közé tartozik, melyet mindenképpen a telepítést követően azonnal javallott elvégezni.
Törzsadatokhoz tartoznak:
-
Dokumentum kategóriák
-
Dokumentum típusok
-
Iktatóhelyek
-
Iktatókönyvek
-
Projekt kategória
-
Projekt típus
-
Projekt státusz
-
Cég kategóriák
-
Cég profilok
-
Személy kategóriák
-
Személy pozíciók, beosztások stb.
A törzsadatok a rendszerben használt összes nyelvre fordíthatók.
Egyedi mezők
A TriDoc standard rendszerben a különböző entitásokhoz kapcsolódóan tetszőleges számú egyedi mezők felvitelére van lehetőség.
Az egyedi mezők rendelhetők dokumentumokhoz és projektekhez; valamint a cégek és személyek kartonjait is bővíthetjük azokkal. Egyes esetekben - például a dokumentumokhoz kapcsolódó egyedi mezőknél - az egyedi mezők lehetnek típushoz kötött mezők is (pl. csak számlákhoz kapcsolódó 'Számla végösszege' mező).
A kötelező mezőként jelölhetjük meg azokat az egyedi mezőket, melyek kitöltését adatfelvitelkor kötelezővé kívánjuk tenni.
A mezők típusai lehetnek:
-
Szöveg - Text input
-
Szöveg mező - Text area
-
Dátum - Date
-
Egész szám - Long
-
Jelölő négyzet - Checkbox
-
Legördülő lista - List
A mezők megjelenhetnek:
-
Adatlapon
-
Szűrőmezőknél
-
Táblázatokban
-
Exportban
-
Nyomtatásban
Csoportos iktatási csatornák
Az automatikus tömeges dokumentumiktatás két fő csatornán keresztül lehetséges:
-
Alkönyvtárból történő iktatás
-
E-mail fiókból történő dokumentum iktatás
E-mail alapú iktató csatornák
E-mail csatorna alapú iktatás esetén az előre meghatározott e-mail fiókok adott időközönkénti beolvasásával történik az iktatás.
A lekérdezés történhet:
-
adott percenként
-
adott óránként
-
adott nap elteltével
-
soha (inaktív csatornák esetében)
A beolvasást követően az e-mailek automatikusan törlésre is kerülhetnek.
A TriDoc rendszerben tetszőleges számú e-mail alapú iktatócsatornák beállítására van mód.
Alkönyvtárból iktató csatorna
Alkönyvtár alapú iktatás esetén az előre meghatározott alkönyvtár adott időközönkénti beolvasásával történik az iktatás.
A lekérdezés történhet:
-
adott percenként
-
adott óránként
-
adott nap elteltével
-
soha (inaktív csatornák esetében)
A beolvasást követően a beolvasott fájlok automatikusan törlésre is kerülhetnek.
A TriDoc rendszerben tetszőleges számú alkönyvtár alapú iktatócsatornák beállítására van mód.
Automatikus meta adat rögzítés
Az automatikusan iktatásra kerülő dokumentumokhoz meta adatokat is rögzíthetünk. Ezek jöhetnek:
-
XML állományból a dokumentummal együtt, amely tartalma változik a dokumentumnak megfelelően,
-
állandó XML állományból vagy
-
a képernyőn megadott adatokból, amelyek minden rögzítésnél ugyanazok lesznek.
Rendszerbeállítások
A rendszerbeállítások képernyő néhány olyan alapvető beállítási lehetőséget tartalmaz, mellyel a rendszer adminisztrátora a rendszer működésbeli paraméterezését elvégezheti.
Rendszerszinten alkalmazható beállítások:
-
E-mail küldési beállítások
-
SMTP beállítások
-
Jelszó beállítások
-
Riportokban megjelenő rekordok száma
-
Feltölthető fájlok maximális mérete
-
Munkahét, munkanap beállításai
-
LDAP beállítások
-
Dokumentumokhoz és verziókhoz kapcsolódó beállítások
Szabadnap karbantartás
A szabadnapra eső munkanapok, valamint a munkanapra eső szabadnapok beállítása lehetővé teszi a feladatok, munkafolyamatok határidőre történő elvégzését.